کد خبر: ۱۱۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۷
سبزوار نیوز/یادواره شهدای دهنه شور شهرستان خوشاب همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، یادواره شهدای دهنه شور شهرستان خوشاب همزمان با هفته دفاع مقدس سوم مهرماه با حضور امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام حیدرعلی یوسف‌زاده، امام جمعه شهرستان خوشاب در این یادواره با تأکید بر اینکه برگزاری یادواره‌ها باید از جنبه تشریفاتی خارج و به سوی هدایتگری حرکت کند، گفت: مطابق بیان قران شهدا زنده‌اند و حیات دارند لذا کسانی که قلبشان مرده است، درک نمی‌کنند و نمی‌فهمند که شهیدان زنده‌اند.

یادواره شهدای دهنه شور شهرستان خوشاب

وی  با اشاره به اینکه  خداوند سبحان همه گناهان شهید را به جز حق الناس می‌بخشد، تصریح کرد: روز از دنیا رفتن شهید، روز آغاز زندگی و آغاز حیات جاودانگی است لذا شهدا همچون شمعی هستند که روشن می‌کنند و این روشنایی یعنی هدایتگری دارند.

یادواره شهدای دهنه شور شهرستان خوشاب

نماینده ولی فقیه در خوشاب ابراز کرد: امروز دشمن با ماهواره‌ها، تهاجم فرهنگی و مواد مخدر نسل جوان ما را هدف قرار داده است و کسی که دارو را برای ایران تحریم کرده است، مشروبات الکلی وارد کشور می‌کند و نسل جدید گوشی‌های موبایل و تبلت را برای فشار و تهاجم فرهنگی از طریق اینترنت و شبکه‌های اجتماعی آزاد کرده است.

یادواره شهدای دهنه شور شهرستان خوشاب

حجت‌الاسلام محسن امامی، سخنران مراسم یادواره شهدای دهنه شور تصریح کرد: شهدا با گذشتن از جان خودشان و آرزوهای زندگی برای دفاع از ولایت رهسپار جبهه‌ها شدند، اگر امروز در اینجا ما آسایش داریم به برکت خون شهداست.

یادواره شهدای دهنه شور شهرستان خوشاب

وی با بیان اینکه غدیر نزدیک است بنابراین باید برنامه‌های دهه غدیر را پررنگ کنیم، تصریح کرد: اگر ولایت نداشه باشیم، شهادت و امنیت هم نداریم و روزگار ما مثل اوضاع امروز سوریه خواهد شد.

 

یادواره شهدای دهنه شور شهرستان خوشاب

حجت‌الاسلام امامی با تأکید بر اینکه هر کس به هراندازه‌ای که توان دارد در دفاع از ولایت تلاش کند، بیان کرد: بانوان باید با حفظ حجاب و تربیت فرزندانی علوی و حسینی در دفاع از ولایت تلاش کنند.

یادواره شهدای دهنه شور شهرستان خوشاب

در پایان این مراسم از خانواده شهدا با رسم هدایایی قدردانی به عمل آمد و برای شهدای اسلام با مداحی محمد صفری عزاداری شد.

منبع : ایکنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: