کد خبر: ۱۱۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹
سبزوار نیوز/ فرماندار شهرستان خوشاب از زیر سوال بردن حاجیان در شبکه های اجتماعی توسط سوء استفاده کنندگان از حادثه منا انتقاد کرد.

حسین ابراهیمی‌کردیانی، فرماندار شهرستان خوشاب در گفت‌وگو با خبرنگار ما با انتقاد از کسانی که در شبکه‌های اجتماعی و پیامکی حاجیان مکه را زیر سؤال می‌برند، گفت: عده‌ای نفهمیده این کار را انجام می‌دهند اما جای سؤال دارد چرا افرادی که به اروپا، سواحل ترکیه، تایلند و ... می‌روند، نباید به فکر فقرا باشند؟

وی ضمن تسلیت ضایعه اسفناک حادثه مکه و منا و جان باختن تعداد زیادی از زائران بیت‌الله الحرام بیان کرد: این حادثه غم بار به علت بی تدبیری و عدم برنامه‌ریزی مسولان عربستان سعودی برای مراسم بزرگ مسلمانان جهان بوده و بی کفایتی آنان را بر همگان آشکار کرد.

فرماندار شهرستان خوشاب با بیان اینکه سال گذشته مراسم اربعین حسینی با بهترین مدیریت برای جمعیت 20 میلیونی حاضر در کربلا برگزار شد و کسی آسیب ندید، افزود: خودخواهی مسئولان عربستان و درباریان آل سعود یکی دیگر از عوامل قربانی شدن و از دست رفتن مسلمانان در مکه و منا است.

نداشتن اهمیت جان انسان‌ها برای مسئولان عربستانی

وی تصریح کرد: وقتی تصاویر حادثه را می‌بینید، مشاهده می‌کنید که زائران در حال جان دادن هستند اما سعودی‌ها در حال راه رفتن هستند و کاری انجام نمی‌دهند، بعضی امدادگران نیز فقط تماشا می‌کنند زیرا وقتی مسئولان عربستان مسلمانان یمن را در روز عید قربان و ماه حرام قتل و عام می‌کنند قطعا برای اینگونه افراد جان انسان‌ها مهم نیست و این افراد بوئی از انسانیت نبرده‌اند و مسلمانی را به استهزاء می‌کشانند.

این مقام عالی دولت در خوشاب با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم دنیای اسلام، افرادی هستند که مسلمانی را به بازی گرفته‌اند، تصریح کرد: رفتار سعودی‌ها باعث زیر سؤال رفتن جایگاه و حرمت مسلمانان و انعکاس اخبار جهت دار و مغرضانه شد که این اتفاق آرزوی بعضی از یهودیان و غیر مسلمانان است.

وی با انتقاد از کسانی که در شبکه‌های اجتماعی و پیامکی حاجیان مکه را زیر سؤال می‌برند، گفت: عده‌ای نفهمیده این کار را انجام می‌دهند در حالی که حاجی و زائر خانه خدا کسی است که از پاک‌ترین افراد به شمار می‌رود و با رعایت تمام مسائل شرعی و اسلامی قدم به حج و خانه خدا می‌گذارد.

ابراهیمی‌کردیانی با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند چرا حاجی به فقرا کمک نمی‌کند، تصریح کرد: مگر نه این است وقتی خمس و زکات مالش را می‌دهد بخشی از آن به فقرا می‌رسد، پس چرا افرادی که به اروپا، سواحل ترکیه، تایلند و بقیه نقاط تفریحی می‌روند، نباید به فکر فقرا باشند؟

وی گفت: چرا کسانی که ماشین‌های میلیاردی برای تفریح فرزندانشان می‌خرند، نباید اموالشان در این کشور و برای فقرا هزینه شود؟ چرا این رفتارها را مد می‌دانند و خوب است اما فقط 10 میلیون تومان هزینه زائر خانه خدا را می‌بینند که بعد از 10 یا 15 سال پس‌انداز کرده و بیست سال در نوبت مانده و در راه خدا و برای شعائر اسلامی هزینه می‌کند، به جانش افتاده‌اند و پشت سرش هزاران حرف می‌زنند.

دشمنان اسلام به دنبال ضربه زدن به جایگاه حج و تشیع

فرماندار خوشاب افزود: مسلمانان بدانند دشمنان اسلام و جریان تکفیری به دنبال ضربه زدن به جایگاه حج و تشیع هستند این در حالی است که حاجیان خانه خدا بر اساس آموزه‌های اسلامی وقتی به خانه خدا قدم می‌گذارند و اعمال حج انجام می‌دهند، گناهانشان بخشیده می‌شود و جزو پاک‌ترین افراد هستند.

وی با بیان اینکه نهادهای فرهنگی و علما به داد این قضیه برسند و فرهنگ‌سازی کنند، گفت: رسالت امروز ما زنده کردن شعائر اسلامی به بهترین نحو ممکن است زیرا یکی از مصادیق تهاجم فرهنگی که رهبر معظم انقلاب نیز بارها به آن اشاره کرده‌‌اند، موضوع زیر سؤال بردن حج است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: