کد خبر: ۱۱۳۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۳
سبزوار نیوز/معاون مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه به دنبال اقتصاد و فقر، آسیب‌های اجتماعی و طلاق رخ می‌دهد، ابراز کرد: در این راستا با معرفی زنان موفق در عرصه‌های کار و چهره‌‌های موفق این قشر باید بانوان جامعه را به سمت کارهای گروهی و تعاونی تشویق کنیم.
مریم طهماسبی، معاون مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان رضوی، هفتم مهرماه در فرمانداری شهرستان خوشاب با بیان اینکه ما به عنوان یک زن در کاهش آسیب‌های اجتماعی مسئول هستیم، اظهار کرد: بر این اساس باید در توسعه اقتصادی جامعه و مسائل فرهنگی نقش مؤثری داشته باشیم. اقتصاد و فقر یکی از عوامل آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود

وی ادامه داد: برای بهبود اوضاع و برنامه‌ریزی‌های آینده، در استانداری خراسان اتاق فکری راه‌اندازی شده که بانوان می‌توانند نظرات و راهکارهای خودشان را درباره ایجاد اشتغال زنان و مسائل دیگر جامعه بیان کنند.

معاون مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان رضوی با ذکر اینکه عده‌ای از بالابودن آمار اعتیاد سخن می‌گویند، اظهار کرد: بر چه اساس و کدام آمار این مطالب بیان می‌شود زیرا وقتی مطلبی بیان می‌شود باید اسناد و آمار ارائه کنیم و بدون آمار و اطلاعات نمی‌توان برنامه‌ریزی مناسبی داشت.

آموزش‌های قبل از ازدواج کافی و مفید نیست

وی با ذکر اینکه متأسفانه آمار طلاق در استان بالا رفته است، گفت: یکی از عواملی که در این معضل مورد بررسی قرار گرفت، این بود که آموزش‌های پیش از ازدواج به دلیل کم بودن وقت آن و زمان ارائه نامناسب در وقتی که دغدغه رفتن به زندگی را دارند، مفید نبوده و تأثیر بسزایی ندارد.

طهماسبی خاطر نشان کرد: آموزش‌ها در هر زمانی که ارائه شود، بالاخره مفید واقع می‌شود ولی پیگیر هستیم این آموزش‌ها را به سمت ارائه در مدارس و دانشگاه‌ها ببریم و محتوی آن نیز غنی‌تر شود.

وی با اشاره به اینکه به دنبال اقتصاد و فقر، آسیب‌های اجتماعی و طلاق رخ می‌دهد، ابراز کرد: در این راستا با معرفی زنان موفق در عرصه‌های کار و چهره‌‌های موفق این قشر باید بانوان جامعه را به سمت کارهای گروهی و تعاونی تشویق کنیم. به دلیل اینکه اقتصاد دارای سه مؤلفه آموزش، ابزار و امکانات و بازار هست که در این راه افراد گروهی خیلی موفق‌تر عمل می‌کنند.

معاون مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه نتایج کار گروه‌های تشکیل شده باید عملی شود تا اثرگذار باشد، اظهار کرد: با نهضت سواد آموزی جلساتی داشتیم تا در با سواد کردن زنان جامعه گام‌های بیشتری برداشته شود زیرا زنان جامعه هر چقدر تلاش کنند، بازخورد آن به خانواده‌ها برمی‌گردد.

علی اکبر ملکی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: