کد خبر: ۱۱۴۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۵
امام جمعه ششتمد :
ماه محرم ماه عزاداری سیدالشهداء است و فرصتی است برای شناختن اهل بیت(ع) و ماه معرفت افزایی می باشد.

امام جمعه ششتمد گفت: ماه محرم ، ماه بازخوانی حماسه کربلا است ، ماهی است که خون بر شمشیر پیروز شد.

حجت الاسلام والمسلمین ثباتی مقدم افزود: ماه محرم ماه عزاداری سیدالشهداء است و فرصتی است برای شناختن اهل بیت(ع) و ماه معرفت افزایی می باشد.

خطیب جمعه ششتمد ادامه داد: ماه محرم ماه معرفت افزایست و فلسفه عزاداری سیدالشهداء افزایش معرفت است.

وی گفت: در ماه محرم باید معرفت ما نسبت به پیام عاشورا و اهل بیت(ع) افزایش یابد.

امام جمعه ششتمد افزود: دست اندرکاران مراسمات محرم نیز باید توجه جدی به برنامه های اجرایی خود داشته باشند و از اسراف در حین اجرای مراسمات و برنامه های دهه محرم بشدت پرهیز نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین ثباتی مقدم گفت: از ابزار لهو و لهب در هیئت های مذهبی استفاده نشود و عدم اختلاط محرم و نامحرم در مراسمات مورد توجه باشد.

خطیب جمعه ششتمد با اشاره به روز خانواده نیز گفت: خانواده مهم ترین رکن جامعه است و تشکیل خانواده دستور خداوند متعال است.

وی اظهار داشت: خانواده کانون آرامش است و حال چرا بعد این همه سفارش دینی سن ازدواج در جامعه اسلامی بالا رفته است.

امام جمعه ششتمد افزود: مشکلات اقتصادی ، بیکاری و هزینه های غیر ضروری سنگین ازدواج و آداب و رسوم غلط یکی دیگر از مشکلات جامعه ماست.

حجت الاسلام و المسلمین ثباتی مقدم ادامه داد: فقدان مشاوره و آگاهی بخشی مناسب به جوانان یکی از راهکارهای رفع این معضل می باشد.

وی گفت: دولت وظیفه دارد زمینه کسب و کار جوانان را فراهم سازد و ما هم باید هزینه های ازدواج را کاهش دهیم و گرنه گناه جوانان به گردن همه مااست.

امام جمعه ششتمد به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مداکره با آمریکا ممنوع است و برخی افراد ساده اندیش در داخل که به دنبال این گزینه می روند باید متوجه این فرمایشات مهم باشند

خطیب جمعه ششتمد به هفته پیوند اولیاء و مربیان نیز اشاره مرد و بر اهمیت تربیت فرزندان در خانواده و مدرسه مطالبی را بیان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین ثباتی مقدم به دهه امر به معروف و نهی از منکر نیز اشاره و افزود: امر به معروف و نهی از منکر را از خانواده های خود شروع کنیم و این مهم را به فراموشی نسپاریم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: