کد خبر: ۱۱۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
سبزوار نیوز/خطیب جمعه خوشاب گفت: عزاداری‌ها باید با خطابه و مداحی همراه باشند؛ عده‌ای نباید پول‌های کلان صرف مداحی کنند و از خطابه و تاریخ عاشورا غافل شوند.
حجت‌الاسلام حیدرعلی یوسف‌زاده، امام‌جمعه شهرستان خوشاب 24 مهرماه در خطبه‌های نماز جمعه محرم با بیان اینکه گریه برای امام حسین(ع) باید با معرفت باشد، گفت: گریه و عزاداری برای امام حسین(ع) باید عملی برای ترک گناه باشد نه اینکه انسان گناه بکند و تمام احکام اسلام را زیر پا قرار بدهد بعد بگوید من با گریه برای سید الشهداء(ع) گناهانم پاک می شود.

وی با بیان اینکه عده ای بر طبل جوانگرایی می‌زنند و از بزگترها جدا می‌شوند، بیان کرد: این روش و شیوه در تمام برنامه‌های زندگی اشتباه است.

گریه بر حسین(ع) باید فریاد بر علیه ظلم و ستم باشد

نماینده ولی فقیه در خوشاب با اشاره به سخن رهبر کبیر انقلاب امام خمینی(ره) که فرموده‌اند «گریه برحسین(ع) باید فریاد بر علیه ظلم و ستم باشد»، تصریح کرد: امروز شمر زمانه را بشناسید کسانی که کودکان را مقابل مادرانشان بدون هیچ دفاعی در فلسطین می‌کشند.

وی ادامه داد: سر امام(ع) روی نیزه رفت چون بعد از پیامبر گرامی اسلام(ص) مردم به جاهلیت و قوم گرایی بازگشتند در حالی که مکتب عاشورا می‌گوید؛ از حق دفاع کنید نه هر کجا قوم و قبیله شما بودند.

هدف امام حسین(ع) را بشناسید

یوسف‌زاده با اشاره به اینکه اگر در عزاداری هدف امام حسین(ع) را نشناسید پا روی اهداف گذاشته اید، گفت: عده ای عزاداری می‌کنند نماز ظهر عاشورا نمی‌خوانند؛ عده‌ای تا نیمه شب عزاداری و سینه زنی می کنند نماز صبحشان قضا می‌شود در حالی که این روش ها برخلاف اهداف ابا عبدالله الحسین(ع) است.

عزاداری عاشورا باید با خطابه و مداحی همراه باشد

وی با تأکید بر اینکه عاشورا هم خطبه داشت هم تشنگی، تصریح کرد: بنابراین عزاداری‌ها باید با خطابه و مداحی همراه باشند؛ عده‌ای نباید پول‌های کلان صرف مداحی کنند و از خطابه و تاریخ عاشورا غافل شوند.

خطیب جمعه خوشاب با بیان اینکه زینب کبری(س) برای کربلا گفتند «ما رایت الا جمیلا» اما عده‌ای با بیان کلمات نامربوط و سخیف این بانوی بزرگوار را تحقیر می‌کنند، گفت: نباید از کلماتی استفاده کرد که دور از شأن ائمه(ع) و یاران امام در کربلا است.

وی با ذکر اینکه عده ای با جناح بازی در مجلس از خطوط قرمز عبور کردند، تأکید کرد: عده‌ای نیروهای انقلاب را با شعار اعتدال از دانشگاهها بیرون می‌کنند و در حالی که معنی چپ و راست را نمی‌دانند.

یوسف‌زاده با انتقاد از عدم بررسی پیشنهادات نمایندگان مجلس در طرح برجام گفت: عده‌ای ادعای پیروی از ولایت را دارند ولی معامله سیاسی کردند.

وی اضافه کرد: مشکل امروز جوانان ما اشتغال است؛ مشکل ما واردات بی رویه و اجناس مصرفی کشور از چین مثل پرچم عزاداری و کفن و... است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: