کد خبر: ۱۱۵۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۷
سبزوار نیوز/ مدیر جهاد کشاورزی جوین خواستار ارائه تسهیلات به مرغداران این شهرستان شد و گفت: 50 درصد مرغداری های گوشتی جوین نیاز به بهسازی دارند

علیرضا هاشم آبادی افزود: هم اکنون 17 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت 557 هزار و 300 قطعه جوجه ریزی در این شهرستان فعال هستند.
وی با اشاره به کمبود تسهیلات در بخش بهینه سازی واحدهای مرغداری این شهرستان اظهار کرد: پرداخت تسهیلات با کارمزد اندک موجب می شود مرغداران بتوانند سریعتر نسبت به بهینه سازی واحدهای خود اقدام کنند.
مدیر جهاد کشاورزی جوین ادامه داد: بهینه سازی مرغداری ها تاثیر بسیار در کاهش هزینه ها، کاهش تلفات و افزایش بهره وری دارد.
وی همچنین با اشاره به فعال بودن یک واحد مرغداری تخمگذار در جوین گفت : این شهرستان سالانه 4100 تن گوشت مرغ و 460 تن تخم مرغ تولید می کند.
وی کمبود نقدینگی، نوسانات قیمت گوشت مرغ، بالا بودن قیمت نهاده ها، عدم خرید تضمینی و تاخیر در پرداخت غرامت بیمه در قبال خسارات وارده به واحدهای مرغداری را از جمله مشکلات مرغداران این شهرستان عنوان کرد.
هاشم آبادی شرایط آب و هوایی مناسب، موقعیت جغرافیایی و نیروی انسانی متخصص و با تجربه در بخش پرورش مرغ را از جمله ظرفیت های شهرستان جوین در این بخش برشمرد.
شهرستان جوین 12هزار بهره بردار در بخش های کشاورزی، باغداری، دامپروری و طیور دارد./ ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: