کد خبر: ۱۱۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۱
به گزارش سبزوار نیوز ، صبح امروز گردهمایی گنجینه های مدیریتی آموزش و پرورش ششتمد با حضور مدیران اسبق مدارس شبانه روزی ششتمد بر گزار شد.

سبزوارنیوز - در این همایش که علی اکبری ریاست آموزش و پرورش ششتمد ضمن قدردانی از حضور مدیران اسبق مدارس ، به ارائه گزارشی از وضعیت مدارس منطقه ششتمد پرداخت.

وی گفت : در حال حاضر 4122 دانش آموز در مقاطع مختلف در 86 آموزشگاه منطقه ششتمد مشغول به تحصیل هستند.

اکبری از مدیران سابق مدارس به عنوان معادن غنی تجربه یاد کرد و افزود : با درایت و همدلی مدیران فعلی آموزشگاه ها با مدیران سابق که تعدادی از آنها نیز بازنشسته شده اند می توانیم امید را در دلها بسازیم .

امام جمعه ششتمد در این گردهمایی ضمن اشاره به سخنانی از امام صادق به رسالت سنگین دبیران اشاره کرد و گفت : آینده کشور در گرو انجام صحیح رسالت سنگین معلمان است.

بخشدار ششتمد نیز ضمن تشکر از مدیران آموزش و پرورش و برگزار کنندگان این گرد همایی گفت : کشور ما حرف های زیادی برای گفتن دارد.

ابراهیم نژاد افزود : ما باید به کمک جوانان و آینده سازان کشور ، انقلاب اسلامی را به سایر نقاط جهان صادر کنیم.

حسن قدرتی اولین رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ششتمد نیز در ادامه به بیان مشکلات آموزش و پرورش ششتمد در ابتدای تاسیس پرداخت و گفت : در ابتدای ارتقاء آموزش پرورش ششتمد به منطقه ، اکثر محصلین در بخش ششتمد بزرگ (شامل بخش روداب کنونی) تنها تا کلاس پنجم تحصیل می کردند.

وی افزود : در میان 55 روستای ششتمد تنها 8 روستا دارای مدرسه راهنمایی بودند که این دغدغه ما را بر آن داشت که هرچه سریعتر نسبت به ایجاد مدرسه راهنمایی شبانه روزی در ششتمد اقدام کنیم که پس از آن راهنمایی شهید باهنر به عنوان اولین شبانه روزی منطقه ششتمد تاسیس شد.

وی در ادامه به مشکلات تاسیس دو دبیرستان شبانه روزی سدیدی و باب العلم اشاره کرد و گفت : اگر عشق و علاقه اولین مدیران این شبانه روزی ها نبود هرگز شاهد موفقیت های دانش آموزان در مقاطع بالاتر نبودیم.

قدرتی ادامه داد : با تلاش و همدلی مسئولین و همکاران در اداره آموزش و پرورش و در کمتر از 5 سال توانستیم 6 مدرسه شبانه روزی در مقاطع مختلف تحصیلی در ششتمد ایجاد کنیم و با مدیریت و پشتکار مدیران این مدارس شاهد درخشش تحصیلی و شکوفایی استعداد های دانش آموزان بودیم بطوری که یک سوم ورودی دانش آموزان دبیرستان نمونه باقرالعلوم سبزوار را دانش آموزان راهنمایی شهید باهنر ششتمد تشکیل می دادند.

در ادامه این جلسه اولین مدیر دبیرستان پسرانه باب العلم ششتمد ودبیرستان دخترانه سدیدی به نمایندگی از سایر مدیران پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه نمودند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: