کد خبر: ۱۱۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۱
مسئول برپایی ایستگاه صلواتی گفت : این ایستگاه به صورت شبانه روزی به زائران حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) که برای عزاداری به مشهد مقدس مشرف می شوند، خدمات رسانی می کند.
علی قاسمی کیا اظهار کرد: ایستگاه صلواتی جان نثاران ولایت روستای صدخرو با وسعت حدود 9 هکتار و خدماتی که در این ایام ارائه می گردد در سطح کشور بی نظیر بوده و بعنوان بزرگترین ایستگاه صلواتی کشور محسوب می شود.
در این ایستگاه در بخش های مختلف زیر خدماتی جهت استفاده زوار مرقد امام رضا (ع) ارائه می گردد:
در بخش خودرویی: تعمیرات تخصصی خودرو های سبک و سنگین صلواتی  ، کارواش صلواتی ، آپاراتی صلواتی ، تنظیم باد صلواتی
در بخش پذیرایی: انواع دمنوش ها: چای ، چای دارچین ، چای آویشن کلوچه و ...
در بخش تغذیه : روزانه بیش از 3000 پرس سوپ و آش و حلیم بعنوان صبحانه ، بیش از 4000 پرس غذای گرم (چلو خورشت و چلو قرمه ) جهت ناهار و در طول روز بیش از 5000 پرس نان و خورشت محلی.
در بخش خدمات : آرایشگاه صلواتی ، خیاطی صلواتی ، کفاشی صلواتی ، واکس صلواتی و...
در بخش فرهنگی : توزیع کتب و محصولات فرهنگی صلواتی  و...

وی به برپایی نمایشگاه عکس و برنامه های فرهنگی و مذهبی در این ایستگاه اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه با عنوان 'از کربلای حسینی تا کربلای خمینی (ره)' به صورت ماکت و تجسمی از وقایع عصر عاشورا و نیز میادین هشت سال دفاع مقدس برپا شده است که روزانه مورد بازدید بیش از ده هزار زائر قرار می گیرد.

قاسمی کیا، تحویل هزاران بسته فرهنگی شامل کتب ادعیه و فرهنگی به همراه لوح فشرده را از دیگر برنامه های فرهنگی این ایستگاه عنوان کرد.

عضو شورای اسلامی استان خراسان رضوی در ادامه افزود : حدود 200 نفر از اهالی محترم روستای صدخرو بومی و غیر بومی از نقاط مختلف کشور (تهران مشهد و ..) در این ایام دست از کار دنیایی خود کشیده و خادمی درگاه آقا علی ابن موسی الرضا(ع) را  توشه آخرت خود می نمایند.
گفتنی است این ایستگاه صلواتی همه ساله به  مدت پنج روز از زائران و کاروانهای زیارتی حرم ثامن الحجج (ع) که در دهه آخر ماه صفر برای عزاداری به مشهد مقدس مشرف می شوند پذیرایی و خدمات رسانی می کند .
ج/احمدی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: