کد خبر: ۱۱۷۷۶
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۵
حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری در داورزن
بعد ظهر روز یکشنبه شهرستان داورزن میزبان مهندس نور محمدی مدیرکل دفتر امور روستایی وشوراهای استانداری خراسان رضوی بود.
به گزارش سبزوار نیوز مهندس نور محمدی پس از ورود به شهرستان داورزن ، جهت بررسی مسائل و مشکلات دهیاریها و روستاهای شهرستان درجلسه ای که به همین منظور در محل مصلی نماز جمعه تشکیل شده بود شرکت نمود.
در این جلسه ابتدا بخشداران محترم بخش مرکزی و بخش باشتین آقای مهندس قربانی و آقای مهندس نجفی با ارائه گزارش عملکرد دوساله خود در دولت تدبیر و امید  ، مسائل و مشکلات خود را در حوزه فعالیت مربوطه ارائه نمودند. پس از آن ریاست محترم شورای شهرستان جناب آقای چشمی و دو دهیار به نمایندگی از دهیاران شهرستان ، آقایان حسن آبکار به نمایندگی از دهیاری های بخش باشتین و آقای جواداحمدی نسب به نمایندگی از دهیاری های بخش مرکزی مطالبی در خصوص حمایت از دهیاری ها و دهیاران ایراد نمودند.

در این جلسه مهندس فلاحی فرماندار محترم داورزن بدست آوردن توافق هسته ای میان ایران و دولتهای عضو گروه 1+5  در جهت رفع سوء تفاهم ها در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای و همزمان لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران به مقام معظم رهبری ، هیئت دولت و مردم شریف ایران تبریک گفتند.

وی در ادامه بر لزوم گسترش تعاونی ها در سطح روستا ها در قالب طرح های مشارکتی جهت توسعه مشاغل در روستا ها و محرومیت زدایی با بیان طرح  مشارکت روستایی ریاست جمهوری با توجه به فرصت باقیمانده خواستار استفاده حداکثر روستائیان عزیز از این طرح شدند.

مدیرکل دفتر امور روستایی وشوراهای استانداری خراسان رضوی ضمن پاسخگویی به سوالات و مسائل مطروحه از سوی بخشداران محترم و نمایندگان دهیاریهای شهرستان داورزن گفت:در هر شهرستان یک روستا به عنوان نمونه  انتخاب شده است تا تمام خدماتی را که هر شهروند در شهر  از ان برخورداراست در ان ارائه داده شود تا یک روستا به عنوان روستا بماند ومردم به توانند خدماتی را که در یک شهر هست را دریافت کنند.
اسماعیل نور محمدی اظهار داشت:برای ایجاد اشتغال در روستاها طرح های مشارکتی برنامه ریزی شده است با حداقل ۲۵ تا ۲۰۰ سرپرست خانوار تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که با طرح خود افراد روستایی معرفی و در برابر آورده آنان ،دولت با چهار برابر آن با بازپرداخت هفت ساله و کارمزد ۳درصد و ضمانت کارت ملی پرداخت خواهد کرد.
وی در ادامه افزود: برنامه هایی برای روستاهای داورزن در نظر گرفته ایم و سعی خواهیم کرد تا اخر سال جاری ماشین آلات آتش نشانی،جمع آوری زباله و سنگین را در اختیار انان قرار دهیم.
درپایان این جلسه شرکت کنندگان در جلسه از پروژه های در دست اجرای روستای مزینان و صدخرو بازدید میدانی بعمل آوردند.در جریان این بازدید ها مهندس نور محمدی مدیرکل دفتر امور روستایی وشوراهای استانداری خراسان رضوی برای تامین اعتبار لازم و اتمام هریک از این پروژها قول مساعد دادند.
مهندس نور محمدی از پروژه های نیمه تمام دو روستای مزینان و صدخرو نیز بازدید داشتند که در جریان آن در روستای مزینان :
از پروژه های نیمه تمام و در دست ساخت درمانگاه ،پروژه کف سازی پارک بوستان مزینان ، مجتمع بهزیستی ، حسینیه هیئت ابوالفضلی  مزینان و رباط شاه عباسی بازدید به عمل آمد.
مهندس نور محمدی ، مهندس فلاحی و هیئت همراه پس از اتمام بازدید بر سر مزار شهدای این روستا حاضر و با قرائت فاتحه یاد این عزیزان را گرامی داشتند.
پس از آن پروژه های نیمه تمام روستای بزرگ شهرستان داورزن مورد بازدید قرار گرفت که در جریان آن :
* قول مساعد مدیرکل دفتر امور روستایی وشوراهای استانداری خراسان رضوی برای تامین اعتبار جهت تکمیل جاده سلامت و امتداد بلوار آمام رضا تا دبیرستان و مرغداری سالار.
* تامین اعتبار از سوی استانداری محترم جهت احداث ساختمان جید دهیاری
* تخصیص اعتبار لازم جهت تکمیل ساختمان و تجهیز آتش نشانی حداکثر تا دوماه آینده
* تامین بودجه لازم از محل اعتبارات استان قدس رضوی و همچنین از محل بخش زیارات استانداری برای احداث سوله چند منظوره که هم قابل استفاده برای ورزش جوانان در طول سال باشد و هم بتوان از آن در ایام دهه آخر ماه صفر در ایستگاه صلواتی به منظور اسکان زایرین پیاده استفاده نمود.
گفتنی است در هنگام بازدید مدیر کل محترم دفتر امور روستایی و شورا های استانداری و هیئت همراه از پروژه های در دست اجرای صدخرو ، مردم صدخرو استقبال شایانی از آنان بعمل آورند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: