کد خبر: ۱۱۷۸۷
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۱
رئیس آموزش و پرورش ششتمد درگفتگو با خبرنگاران :
سبزوارنیوز - دومین جشنواره علمی و فرهنگی معلم شهید مهدی ایزدی با همکاری خانواده این شهید والامقام در روستای حسین آباد شامکان از توابع ششتمد برگزار می شود.
رئیس اداره آموزش و پرورش ششتمد گفت: این جشنواره علمی و فرهنگی در اردیبهشت ماه سال آتی و همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم برگزار خواهد شد.
علی اکبری افزود: این جشنواره در محورهای مختلف و در سه مرحله برگزار می شود که مرحله اول آن انتخاب برگزیدگان آزمونهای نیم سال اول سال تحصیلی جاری می باشد.
وی ادامه داد: مرحله دوم این جشنواره آزمون علمی می باشد که در سوم اسفندماه برگزار خواهد شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش ششتمد اظهار داشت: برگزاری آزمون علمی ویژه دانش آموزان منتخب پایه ششم ، پایه نهم متوسطه اول و پایه سوم متوسطه دوم خواهد بود.
اکبری گفت: مرحله سوم و نهایی جشنواره برگزاری همایش و تقدیر از برگزیدگان خواهد بود که با عنایت حضرت حق در اردیبهشت ماه سال آتی و در روستای حسین آباد شامکان زادگاه این شهید والامقام برگزار می شود.
رئیس اداره آموزش و پرورش ششتمد افزود: همکاری بی شائبه و ارزشمند خانواده این شهید در برپایی این برنامه ارزشمند ، انگیزه دوچندانی به عوامل اجرایی این همایش داده است که چراغ راه و عاملی برای بهتر برگزار کردن این جشنواره علمی و فرهنگی تا کنون بوده است.
وی ادامه داد: امیدواریم که رهرو خوبی برای شهیدان و معلم شهید مطهری باشیم و بتوانیم آنگونه که شایسته جایگاه و مقام شهیدان است با همکاری خانواده محترم شهید و سایر دستگاههای اجرایی این مراسم معنوی را برگزار نماییم.
اکبری افزود: شایسته است که برای تمامی شهیدان دانش آموز و معلم یادواره برگزار کنیم و از رشادت ها و ایثارگری این عزیزان تجلیل کنیم و نسل فعلی را با سیره و سلوک زندگی شهیدان آشنا کنیم.
رئیس اداره آموزش و پرورش ششتمد یادآور شد: همزمان با هفته بسیج دانش آموزی یادواره سردار شهید حسن شاد ششتمد که از شهدای والامقام غواص است بهمراه یادمان شهدای دانش آموز ششتمد در هنرستان طالقانی با حضور گسترده و ارزشمند دانش آموزان و با همکاری حوزه بسیج دانش آموزی شهید چمران ششتمد برگزار شد.
وی ادامه داد: در فضایی که دشمنان با ابزارهای مختلف تبلیغی سعی در الگوسازی برای جوانان و نوجوانان ما هستند بایستی به مدد خون شهیدان عزیز تلاش کنیم تا شهدای ما الگوی جوانان قرار گیرند و یکی از روشها برگزاری یادواره ها و یادمانهاست که شهدای عزیز به نسل فعلی بیشتر از گذشته معرفی شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: