کد خبر: ۱۱۸۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۷
امام جمعه ششتمد:
سبزوار نیوز/ امام جمعه شهر ششتمد تاکید کرد: ارتقاء ششتمد به شهرستان باعث محرومیت زدایی این منطقه خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلیمن ثباتی مقدم در گفتگوی اختصاسی با خبرنگار ما گفت: در دولت گذشته ابلاغ  ارتقاء شهر ششتمد به شهرستان با اینکه چندین بار از طریق نمایندگان و دولت مردان مسئله قطعی اعلام شد ولی متاسفانه  این پیگیری ها به نتیجه نرسید و در دولت یازدهم نیز تاکنون هیچ اقدام مثمر ثمری برای ارتقاء این شهر انجام نشده است.

وی تصریح کرد: اگر ششتمد به  شهرستان ارتقاء پیدا کند با تخصیص امکانات بیشتر بخشی از عقب ماندگی هایی که در بحث آب ، جاده، گاز دارد رفع خواهد شد و این منطقه به جایگاه اصلی خود خواهد رسید.

حجت الاسلام و المسلین ثباتی مقدم ادامه داد: ششتمد علیرغم ظرفیت های بسیار فراوان و داشتن نیروهای انسانی بسیار مستعد متاسفانه عقب ماندگی های فراوانی در حوزه های راه ، گاز، صنایع تبدیلی  دارد  این شهر  با وجود پیشینه بسیار کهن اما رشد قابل توجهی در این سال ها نداشته و در محرومیت به سر می برد

وی در مورد تعریض جاده ششتمد نیز گفت:  با اینکه حرکت جهادی در تعریض و بهسازی این مسیر 18 کیلومتری  انجام شد اما هنوز آسفالت، روکش و پل سازی این راه انجام نشده است.

 وی اضافه کرد: ششتمد در بحث صنایع تبدیلی ظرفیت های بسیار مطلوبی را داراست زعفران، خشکبار و بادام دیم از جمله محصولات شاخص  این بخش است که اگر امکانات فرآوری و تبدیلی و بسته بندی در آنجا ایجاد شود می تواند زمینه اشتغال خوبی را فراهم کند.

حجت الاسلام ثباتی مقدم به برخی ظرفیت های فرهنگی این شهر اشاره کرد و  گفت: ششتمد یکی از قدیمی ترین بخش های سبزوار استاین منطقه مهد پرورش بزرگان چون ابوالحسن بیهقی فقید خراسان و  آیت الله شریعتمدار ، شهرستانی، محمدی و علوی مقدم است

امام جمعه شهر ششتمد در بخش دیگر صحبت هایش با بیان اینکه  نماز جمعه نماز امامت  و حلقه وصل مردم به نظام است اظهار کرد: رهبر انقلاب در سخنرانی اخیر خود با ائمه جماعات  از نمازجمعه بهعنوان یک قرارگاه یاد کرد  کاربرد اصلی قرارگاه در جنگ است اما امروز  نوع جنگ فرق کرده است.

 وی گفت: قرارگاه باید محل نماز جمعه تشکیل  و فرماندهی آن نیز با ائمه جماعات است  مردم با حضور در این مکان می توانند توطئه های دشمن را خنثی و در آباد سازی کشور نقش مهمی ایفا کنند . 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: