کد خبر: ۱۲۷۸۹
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷
سبزوار نیوز/ معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار نیز گفت: توجه به عدالت آموزشی و دانش افزایی شهروندان از مواردی است که در منشور حقوق شهروندی مورد توجه است.


به گزارش سبزوار نیوز، احمد برادران در مراسم تجلیل از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی افزود: افزایش سواد باعث بهبود زندگی مردم و ارتقای شاخص های توسعه در جامعه می شود.وی ادامه داد: طبق نظر کارشناسان بسیاری از آسیب ها و ناهنجاریهای فرهنگی و اجتماعی در سطح جامعه ریشه در بیسوادی افراد دارد. برادران همکاری کلیه دستگاه های اجرایی، بخشداران و دهیاران را در ریشه کن کردن بی سوادی در شهرستان ضروری دانست .

مرتضی بینش معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار در این مراسم گفت: هم اکنون بیش از 99.5 درصد جمعیت این شهرستان از نعمت سواد بهره مند هستند.

مصطفی اسدی رئیس اداره نهضت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم افزود: در حال حاضر 60 هزار بیسواد در این استان وجود دارد که 30 هزار نفر از آنها در 37 مرکز یادگیری محلی جذب شده اند.
وی ادامه داد: یکی از برنامه های نهضت سواد اموزی آموزش های پایدار و مادام العمر از طریق مهارت های دائمی فکری و فنی و حرفه ای است.
اسدی گفت: حصول اطمینان از آموزش کیفی فراگیرعادلانه، اشاعه فرصت های یادگیری مداوم برای همه و توانمندسازی فراگیران برای تبدیل به شهروندان خلاق و پاسخگو مورد توجه نهضت سوادآموزی است.
معاون سوادآموزی خراسان رضوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: از بین بردن بیسوادی در کشور با همکاری سازمان فنی حرفه ای، رسانه ها، نهادهای آمار، جهاد کشاورزی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و بهداشت و درمان در حال اجرا است.
وی گفت: امروز سوادآموزی به صورت طرح های خانه به خانه، چهره به چهره با بحث های اقناعی دنبال می شود تا بی سوادان و کم سوادان حداقل خواندن، نوشتن و حساب کردن را فرا بگیرند.
وی گفت: تمرکز بر کیفیت، یادگیری مادام العمر و پرداختن به آموزش در هر شرایطی برخی از موارد برنامه آموزشی 2030 یونسکو در راستای با سواد کردن افراد است .


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: