کد خبر: ۱۲۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۶
معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه سبزوار گفت:دولت یازدهم بستر های مناسب برای سرمایه گذاری در کشور را فراهم کرد.
 به گزارش سبزوار نیوز،  احمد برادران روز دوشنبه در نشست کار گروه اشتغال سبزوار اظهارداشت: از ابتدای امسال  60 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال از ابتدای امسال تا کنون به 230 واحد صنعتی، خدماتی و کشاورزی طرح پرداخت شد.
وی افزود: با پرداخت این تسهیلات زمینه برای اشتغال 700 نفر در این شهرستان فراهم شد.
وی ادامه داد: در سال گذشته 12 میلیارد و 660 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به 467 طرح اشتغال در دو بخش مشاغل خانگی و پشتیبان پرداخت شد که زمینه اشتغال هزار و 500 نفر را به صورت مستقیم در شهرستان فراهم کرد.
برادران اظهار کرد: همچنین در این مدت 31 میلیارد و 650 ریال تسهیلات توسط بانک ها به 360 طرح اشتغال زایی در شهرستان اختصاص یافت که زمینه اشتغال 700 نفر را فراهم کرد.
وی گفت: امسال 72 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به شهرستان های استان اختصاص یافت که مدیران و مسئولان شهرستان وظیفه دارند پیگیری لازم برای جذب این تسهیلات را انجام دهند.
برادران اظهار کرد: دولت یازدهم زمینه ایجاد امنیت در فضای کسب و کار کشور را فراهم کرد و همین موضوع سبب شد تا کار آفرینان با رغبت بیشتری در این عرصه فعالیت کنند.
وی گفت: دولت یازدهم مهمترین امربه معروف و نهی از منکر در کشور را ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری می داند و در این زمینه بسترهای قانونی و لازم برای کار آفرینی در کشور را فراهم کرد.
فرماندار ویژه سبزوار افزود: رشد بدون ضابطه موسسه های مالی و اعتباری در گذشته بزرگترین ضربه را بر پیکره اقتصاد و اشتغال کشور وارد کرد و سبب شد تا انگیزه کارآفرینی و سرمایه گذاری در کشور از بین برود.
وی افزود: توسعه کار آفرینی و ایجاد فرهنگ اشتغال در کشور نیاز به اراده عمومی دارد و دولت مصمم است با ایجاد بسترهای مناسب این اراده و رغبت را در بین سرمایه گذاران ایجاد کند.
در این نشست 2 طرح اشتغال تصویب و دستور لازم برای پرداخت تسهیلات به این طرح ها داده شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: