کد خبر: ۱۲۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۵
سبزوار نیوز/ی حکمی از سوی مدیر حوزه علمیه خراسان حجت الاسلام ثباتی مقدم به عنوان رئیس حوزه علمیه سبزوار منصوب شد.

  به گزارش سبزوار نیوز، حجت الاسلام محمد فردوسی پور معاون فرهنگی حوزه علمیه خراسان در این مراسم گفت: رویداد فرهنگی مشهد 2017 فرصت بی نظیری برای برقراری وحدت و همدلی بین علما و نخبگان جهان اسلام است.
وی ادامه داد: معرفی علما و شخصیت های دینی خراسان رضوی و تبادل افکار و اندیشه بین شخصیت های دینی جهان اسلام از دیگر فعالیت های حوزه های علمیه خراسان در رویداد فرهنگی مشهد 2017 است.
حجت الاسلام فردوسی پور گفت: حوزه های علمیه خراسان پیام رسان سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مردم جهان هستند.
وی افزود: حوزه علمیه متولی اصلی اعزام مبلّغ رضوی است و مدرسه تبلیغ با ارائه رشته های تخصصی تبلیغی و با نگاهی محوری به این عرصه به زودی آغاز به کار می کند.

**سبزوار باید به جایگاه گذشته خود در حوزه علوم دینی بازگردد
مدیر حوزه ریاست حوزه علمیه خراسان نیز در آیین تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه سبزوار گفت: این شهرستان از خاستگاه های تشیع و از نخستین شهرهای شیعه در قرون اولیه اسلامی بود که پنج مدرسه علمیه در آن فعالیت می کرد و امروز نیز باید به مهد علم در حوزه اسلام شناسی و علوم دینی تبدیل شود و به جایگاه گذشته خود بازگردد.
حجت الاسلام محمد اسفندیاری فزود: حوزه های علمیه کانون انسان سازی و هدایت معنوی در جامعه هستند و در تربیت دینی و اخلاقی جوانان نقش مهمی دارند.
وی ادامه داد: رسالت حوزه های علمیه تربیت کارشناسان دینی، تبلیغ و ترویج فرهنگ و معارف اسلامی است و طلاب علوم دینی نگهبانان دین و فقاهت هستند.
حجت الاسلام اسفندیاری با یادآوری هجمه فرهنگی دشمن گفت: باید طلبه های انقلابی و ولایتی وارد تبلیغ شوند تا جلوی نفوذ جریان های معاند گرفته شود.
امام جمعه سبزوار نیز در این مراسم گفت: تربیت اخلاقی و علمی طلاب دینی از وظایف حوزه های علمیه است .
حجت الاسلام غلامرضا مقیسه افزود: کمک به توسعه علوم اسلامی و پیشرفت در مسائل مذهبی از برکات ساخت حوزه های علمیه است.
در این مراسم از خدمات حجت‌الاسلام محمد علی محمدی مدیر قبلی مدرسه علمیه اهل البیت(ع) سبزوار تقدیر شد و با صدور حکمی از سوی مدیر حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام رمضانعلی ثباتی مقدم به مدت یک سال به عنوان مدیر این حوزه معرفی شد.
در حال حاضر حدود 100 طلبه در سطوح یک و 2 مدرسه علمیه اهل البیت(ع) سبزوار مشغول تحصیل هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: