کد خبر: ۱۲۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۸
با حضور رئيس مرکز تحقيقات امنيت ملي پايدار ستاد کل نيروهاي مسلح
با حضور رئيس مرکز تحقيقات امنيت ملي پايدار ستاد کل نيروهاي مسلح یادواره شهدای هویزه و 43 شهید جهادگر سبزواری در این شهرستان برگزارشد.
به گزارش سبزوار نیوز، رئيس مرکز تحقيقات امنيت ملي پايدار ستاد کل نيروهاي مسلح گفت: جوانان ايراني با حضور در جبهه هاي جنگ سوريه و عراق نشان دادند که آماده دفاع از آرمان هاي انقلاب اسلامي هستند.
 سردار سرتيپ پاسدار حسن رستگاه پناه اظهارداشت: دفاع مقدس ما در طول هشت سال ابهت قدرت هاي نظامي و پوشالي دنيا شکست و رزمندگان اسلام نشان دادند هيچ ابر قدرتي توان مقابله با آنها را ندارد.
وي با بيان اينکه جريان تکفيري در راستاي ضربه زدن به انقلاب اسلامي ايجاد شده است تصريح کرد: اين جريان دست نشانده و دست پرونده انگلستان، رژيم صيهونيستي و آمريکا است و به زودي اين کشور ها عواقب کارهاي خود را خواهند ديد.
سردار رستگار پناه با بيان اينکه دشمن به دنبال گسترش و تثبيت گروه هاي تکفيري تروريستي در جهان اسلام است خاطرنشان کرد: هدف دشمن از گسترش جنگ در سرزمين هاي اسلامي تثبيت امنيت رژيم صيهونيستي است.
وي ادامه داد: دشمن با تزريق دلارهاي عربي و تامين تجهيزات نظامي پيشرفته سعي داشت تا سوريه سه روزه تصاحب کند و اين درحالي است که به برکت رزمندگان جبهه مقاومت اسلامي اين جنگ نابرابر 6 سال طول کشيد و امروز دشمن در حال نابودي است.
وي يادآورشد: تفکر انقلاب اسلامي و انديشه هاي امام راحل و مقام معظم رهبري راه نجات و چراغ هدايت گر جوامع اسلامي از دست تروريست ها شده است و امروز حق طلبان واقعي دست ياري به سمت اتقلاب دراز کرده اند و روي سينه هاي خود تصاوير مقام معظم رهبري و سردار سليماني را نصب مي کنند.
رستگار پناه گفت: تفکر انقلاب اسلامي و هدايت هاي رهبري معظم انقلاب سبب شد تا نيرو هاي مقاومت اسلامي در سراسر دنياي اسلام تشکيل و در جبهه هاي جنگ عليه استکبار حضور يابند.
رئيس مرکز تحقيقات امنيت ملي پايدار ستاد کل نيروهاي مسلح ادامه داد: قصد و نيت دشمن انحراف جريان مقاومت اسلامي از آرمان آزادي قدس و نابودي رژيم صيهونستي است.
وي ادامه داد: غرب و آمريکا با وجود هزينه  6 تريلون دلاري براي تقويت داعش و ساير گروه هاي تروريستي در سوريه و عراق  در خاورميانه نتوانستند به اهدافشان دست يابند.
وي  عنوان کرد: امروز جريان هاي غربي-عربي و رژيم صيهونيستي در تلاش براي حفظ و تقويت گروه هاي تروريستي هستند تا بتوانند از اين طريق جنگ را بر جوامع اسلامي تحميل کنند.
رئيس مرکز تحقيقات امنيت ملي پايدار ستاد کل نيروهاي مسلح ادامه داد: قصد و نيت دشمن انحراف جريان مقاومت اسلامي از آرمان آزادي قدس و نابودي رژيم صيهونستي است.
وي گفت: موضوع آزادي قدس و نابودي رژيم صيهونيستي از آرمان هاي انقلاب اسلامي است و دشمن تلاش دارد با گسترش جنگ در برابر اين آرمان انقلاب بايستد.
اين يادگار هشت سال دفاع مقدس تصريح کرد:  عواقب تلاش غرب در پرورش تروريست هاي داعش به زودي دامن اين کشورها را مي گيرد و که اين موضوع ناشي از سياست هاي غلط اين کشورها در جنگ افروزي در خاورميانه است.
وي گفت: عرصه سياسي و افزايش توان دفاعي عناصري درهم تنيده هستند که در کنار يکديگر موجب ثبات و تامين امنيت پايدار در کشور مي شوند و طرح موضوعاتي از جمله کاهش قدرت نظامي نيز موجب افزايش امنيت در کشور نمي شود.
رئيس مرکز تحقيقات امنيت ملي پايدار ستاد کل نيروهاي مسلح ادامه داد: ما در خليج فارس از حدود و مرزهاي کشور دفاع مي کنيم و اگر کشوري در اين محدوده اقدامي انجام دهد با او برخورد مي شود.
رئيس تحقيقات امنيت ملي پايدار ستاد کل نيروهاي مسلح کشور گفت: جوانان و نوجوانان تلاش کنند تا فضاي مجازي تبديل به سنگري براي دفاع از ارزش هاي انقلاب اسلامي شود.
سردار رستگار پناه افزود: نبايد به دشمن اجازه داد  فضاي مجازي را  به جبهه اي براي ضربه زدن به انقلاب اسلامي  تبديل کند.
وي عنوان کرد: دشمن از طريق فضاي مجازي در صدد تغيير انديشه و اعتقادات جوانان نسبت به انقلاب و اسلام است.
رستگار پناه تصريح کرد: رستگار پناه امنيت کشور را حاصل حضور مردم در صحنه هاي مختلف انقلاب دانست و افزود: مشکلات کشور با تکيه بر مردم حل مي شود.
پخش کليپ زندگي نامه شهيد صادقي از شهداي جهادگر سبزواري، اجراي نمايش، روايتگري پخش نماهنگ از ويژه برنامه هاي اجرايي در اين يادواره بود.
در سال 1359 در عمليات نصر که به منظور دفاع از شهر هويزه و مقابله با ارتش عراق طراحي شد، مدافعان شهر هويزه به فرماندهي شهيد حسن علم الهدي با وجود کمبود تجهيزات در برابر دشمن ايستادند و به شهادت رسيدند. دشمن بعثي پس از شهادت اين حماسه سازان با تانک از روي پيکر هاي مطهر شهدا عبور کرد .از هم گسيختگي ابدان مطهر شهدا سبب شد تا پيکر هاي مطهر در سرزمين هويزه در کنار رودخانه کرخه نور به خاک سپرده شوند. شهيدان حسن فتاحي ثاني، مجيد کريمي‌ثاني، محمد فاضل، مجيد مهدوي و سيد‌مصطفي مختاري پنج شهيد سبزواري مدفون در بهشت هويزه هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: