کد خبر: ۳۵۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۱ - ۰۷:۳۹
شهردار سبزوار از تصویب طرح جامع این شهر در پانزدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران خبر داد.
به گزارش سبزوارنيوز به نقل از  روابط عمومی شهرداری سبزوار، حسین مقصودی گفت: جلسه مزبور روز گذشته برای بررسی طرح توسعه و عمران (طرح جامع) شهر سبزوار با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان نظام مهندسی ایران و رئیس بنیاد مسکن در تهران برگزار شد.

وی افزود: کمال علیپور نماینده مجلس شورای اسلامی، قائم مقام وزیر و مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی، رئیس مرکز تحقیقات راه و شهرسازی و اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و نایب رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار نیز در این نشست حضور داشتند.

او گفت: پس از برگزاری جلسات مکرر تخصصی و رایزنی های شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر سبزوار در زمینه نواقص طرح جامع این شهرستان، این طرح

به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسید.

وی با بیان اینکه طرح جامع شهری، طرحی بلند مدت است افزود: در این طرح نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه های مسکونی، صنعتی، بازرگانی، اداری و کشاورزی، تأسیسات، تجهیزات، تسهیلات شهری و نیازمندی های عمومی شهری، خطوط کلی ارتباطی، پایانه و فرودگاه ها و سطح لازم برای ایجاد تأسیسات و تجهیزات و تسهیلات عمومی مناطق نوسازی، بهسازی و اولویت های مربوط به آنها تعیین شده است.

شهردار سبزوار ابراز امیدواری این امر به عنوان یک زیر ساخت در جهت رفع چالش ها و مشکلات توسعه و عمران شهر و ساختن سبزواری آباد و توسعه یافته موثر باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: