کد خبر: ۵۲۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵
سبزوارنيوز / مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه این میزان پیشرفت فیزیکی مربوطه به ۱۸۷ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۴۳ میلیارد تومان است، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از این مقدار مشهد با ۴۸۶ میلیارد تومان و جغتای با ۰٫۸ میلیارد تومان به ترتیب بیشترین و کمترین سهم از پروژه‌های ملی استان را به خود اختصاص داده‌اند.
به گزارش خبرنگار سبزوارنيوز، محسن کوهی ادامه داد: شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل با ۱۴ پروژه به مبلغ ۴۹۷ میلیارد تومان بیشترین تعداد پروژه و بودجه را دارا است.

وي یادآور شد: شرکت آب منطقه‌ای، شرکت شهرک‌های صنعتی، اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی و پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان‌رضوی، پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی داشته‌اند.

وی افزود: پروژه‌های شرکت سهامی آب منطقه‌ای با ۸۹ درصد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ۸۸ درصد و میراث فرهنگی با ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی در رده‌های بعدی قرار دارند.

کوهی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های شهرستان‌های جغتای، چناران، کاشمر و کلات را ۱۰۰ درصدی عنوان کرد و افزود: مشهد با ۸۴ درصد و قوچان با ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی در پروژه‌ها، در رده‌های بعدی قرار دارند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان‌رضوی در مورد نتایج این مرحله از بازدیدها گفت: ۲٫۸ پروژه‌های ملی خاتمه یافته و ۸۹ درصد در حال اجرا، ۶٫۵ درصد عقب‌تر از برنامه هستند و ۱٫۴ درصد نیز آغاز به کار نکرده‌اند.

کوهی با بیان اینکه پروژه‌ها به لحاظ کیفیت نسبت به مرحله قبل روند صعودی را طی کرده‌اند، تصریح کرد: طبق ارزیابی‌های به عمل آمده ۱٫۴درصد عالی، ۸۸ درصد خوب و ۶٫۷ درصد متوسط ارزیابی شدند و پروژه ضعیف نداشتیم.

وی ادامه داد: پروژه‌های ملی به لحاظ تعداد ۱۰ درصد پروژه‌های استانی و به لحاظ اعتبار دو برابر پروژه‌های استانی هستند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان‌رضوی وضعیت پیشرفت پروژه‌های ملی در شهرستان‌های تربت حیدریه، رشتخوار و مه ولات را نامناسب ارزیابی و خاطرنشان کرد: نتایج کامل ارزیابی‌های این دفتر به به شورای فنی استانداری و معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری ارسال شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: