کد خبر: ۶۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۳
در دومین جشن روپوش سفید در سبزوار:
سبزوارنیوز- مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در دومین مراسم جشن روپوش سفید 18 دانشجوی ورودی 88 دانشگاه علوم پزشکی سبزوار لباس سفید پزشکی را بر تن کردند و آماده حضور بر بالین بیماران در بیمارستان های شهرستان شدند.
دکتر سید جمال میر موسوی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار سبزوارنیوز به قدمت 20 ساله این جشن در سطح دنیا اشاره کرد و افزود: این مراسم برای نخستین بار سال گذشته در دانشگاه اجرائی شد و امسال شاهد برگزاری دومین جشن روپوش سفید می باشیم. هدف از برگزاری این جشنٰ تبیین مفاهیم اخلاقی و حرفه ای برای دانشجویان پزشکی است که مقاطع علوم پایه و فیزیو پاتولوژی را به پایان رسانده و آماده حضور در بخش های بالینی بیمارستانها هستند.
نگاه خاص جامعه به پزشکی بعنوان یک حرفه با ویِژگی های منحصر به فرد، آن را از سایر مشاغل متمایز می سازد. حرفه ای بودن در پزشکی شامل مفاهیم متعددی همچون وظیفه شناسی، از خودگذشتگی و نوع دوستی، رازداریٰ، درستکاری و توجه به منافع و آسایش و رفاه بیماران می باشد. در واقع سفیدی روپوش نماد پاکی و خلوص کار یک پزشک می باشد.
دکتر میرموسوی آگاهی و اشراف به علم روز، تعهد و مسئولیت پذیری و رعایت اصول اخلاق پزشکی را از تکالیف مهم دانشجویان پزشکی عنوان کرد و برای آنان در جهت تحقق این اهداف عالیه آرزوی موفقیت نمود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: