کد خبر: ۸۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۸
سرپرست دفترنظارت شهرستان در داورزن در گفتگوی با سبزوار نیوز:
سرپرست دفترنظارت شهرستان در داورزن گفت:شورای نگهبان هرساله حفظ و نگهبان آرای مردم عزیزمان بوده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری محلی سبزوار نیوز در داورزن،حسین رجبی  با اشاره به نزدیک شدن به ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان افزود:نخستین وظیفه شورای نگهبان، نظارت بر تدوین قوانین در مجلس شورای اسلامی است. این شورا وظیفه دارد که هر قانون تصویب شده در مجلس را با قانون اساسی و قوانین شرعی اسلام مطابقت دهد.

نماینده شورای نگهبان در شهرستان داورزن یادآورشد:شش نفر حقوق­دان در رشته­های مختلف حقوقی، از میان حقوق­دانان مسلمانی که به وسیله رئیس قوه قضاییه به مجلس شورای اسلامی معرفی می­شوند و با رأی مجلس انتخاب می­گردند و شش نفر از فقهای عادل و آگاه به مقتضیات زمان و مسایل روز. انتخاب این عده با مقام رهبری است.

رجبی با اشاره به اینکه شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از مهم‏ترین نهادهای حکومتی به شمار می­آید تصریج کرد:خداوند توفیق داده که حدود سه سال بنده حقیر بعنوان نماینده ی شورای نگهبان در شهرستان داورزن فعالیت کنم و در هر انتخابات در حفظ آرای مردم عزیز شهرستان با همکاری دوستان و همکاران حداکثر تلاش و بازرسی را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد:خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی وبعد از برگزاری بیش از سی و دو انتخابات خوشبختانه تا امروز هیچ تقلبی در نحوه ی برگزاری انتخاب بویژه در شهرستان داورزن انجام نشده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: