کد خبر: ۹۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۸
سبزوار نیوز/ مسئول بهبود تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی جوین از تخصیص 25 میلیارد ریال اعتبار مکانیزاسیون کشاورزی به این شهرستان خبر داد.

محمدرضا حسن آبادی با اظهار این مطلب افزود: در همین چارچوب 88 دهقان متقاضی برای دریافت تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی به بانکها معرفی و تاکنون هفت میلیارد و 500 میلیون ریال از این اعتبارات به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با اشاره به وجود 100 متقاضی دیگر دریافت تسهیلات گفت: برای تامین درخواست این کشاورزان حدود 30 میلیارد تسهیلات نیازمند است.

مسئول بهبود تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی جوین میزان اعتبارات تخصیصی پارسال مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان را 16 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: پارسال علاوه بر جذب این مبلغ طی چهار مرحله، 10 میلیارد ریال اعتبار برگشتی از سایر شهرستانها نیز جذب کشاورزی جوین شد.

وی ضریب کنونی مکانیزاسیون کشاورزی در جوین را 9.1 دهم اسب بخار در هر هکتار اعلام کرد و گفت: شهرستان جوین با 41 هزار سطح زیرکشت از توان واقعی 37 هزار و 500 اسب بخار برخوردار است.

وی افزود: این رقم باید به 49 هزار و 500 اسب بخار در پایان برنامه افزایش یابد تا شاهد ضریب مکانیزاسیون 1.2 اسب بخار در هر هکتار باشیم.

این مقام مسئول گفت: اجرای طرح مکانیزاسیون سبب احیا زمینهای بایر و فقیر شده و افزایش سطح زیرکشت، بهبود کیفیت آبیاری و همچنین افزایش تولید در واحد سطح را در پی دارد.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: