کد خبر: ۹۸۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۱
رئیس آموزش و پرورش شهرستان داورزن:
سبزوارنيوز/ رئیس آموزش و پرورش شهرستان داورزن گفت: هر میزان به آموزش و پرورش توجه کنیم، به نیروهای انسانی کارآمد تر می رسیم و راه توسعه هموارتر می شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی اداره آموزش و پرورش شهرستان داورزن، ابراهیم رامشینی، رئیس اداره و دبیر شورای آموزش و پرورش در نهمین جلسه شورا که روز سه شنبه 30 دی ماه 93 در محل اداره برگزار گردید ضمن عرض تبریک بمناسبت هفته شورای آموزش و پرورش، اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم و این کار را بدور از اخلاق، منطق و ادب بیان نمودند.
وی در ادامه افزود: قانون مترقی شوراهای آموزش و پرورش با هدف فراهم ساختن بستر مناسب برای هم افزایی و بهره گیری از همه ظرفیت ها، به اعتلای آموزش و پرورش کشور می اندیشد که با تکیه بر خرد جمعی، این مهم پشتوانه توسعه و تعالی نظام تعلیم و تربیت شود.
ابراهیم رامشینی گفت: برای رشد و بالندگی آموزش و پرورش، نقش این شورا و مأموریت آن بسیار خطیر و مهم است چرا که این شورا و ترکیب آن وخصوصاً به ریاست نماینده ی عالی دولت راهبری و اداره می شود می تواند پشتوانه گرانسنگی برای برنامه های آموزش و پرورش باشد. و گامی اساسی در زمینه استفاده از امکانات و ظرفیت های ملی برای تأمین اهداف راهبردی نظام در حوزه آموزش و پرورش به شمار می آید.
رئیس آموزش و پرورش اصلی ترین توسعه را منوط به انسان های توسعه یافته دانست و افزود: هر میزان به آموزش و پرورش توجه کنیم، به نیروهای انسانی کارآمد تر می رسیم و راه توسعه هموارتر می شود.
وی ادامه داد: مسلماً برای رسیدن به نیروی انسانی ماهر، نیاز به فعالیتهای آموزشی است. لذا می توانیم بگوییم توسعه مساوی با آموزش و آموزش مساوی باتوسعه است.
وی اظهار کرد: بازگشت سرمایه در آموزش ابتدایی تقریباً دو برابر برگشت سرمایه در آموزش عالی است و تقریباً معادل سرمایه گذاری در بخش معدن می باشد.
دبیر شورای آموزش و پرورش با بیان این مطلب که وضعیت آموزش و پرورش ما در مقایسه با جهان هم خیلی رضایت بخش نیست افزود: ما دو آزمون داریم که جهانی و مورد اعتماد است و می توانیم موقعیت مان را در جهان بسنجیم، یکی آزمون تیمز و دیگری آزمون پرلز می باشد که ایران در سال 1370 به عضویت این مؤسسه در آمده است و برای شرکت در این ارزیابی بین المللی، اعلام آمادگی نموده است. البته رتبه ی آموزش و پرورش ایران در این دو آزمون خیلی رضایت بخش نیست.
رئیس آموزش و پرورش با توجه به اهمیت آموزش و نقش آموزش در سرمایه ی انسانی و تأثیرسرمایه انسانی در توسعه افزود: اگر تمام نهاد ها- سازمان ها و در یک کلام دولت ها بدنبال توسعه هستند باید روی آموزش حساسیت ویژه ملی و عزم ملی ایجاد شود تا به نتیجه برسیم.
در ادامه رضا فلاحی، فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش گفت: بی شک بر شما پوشیده نیست که یک جامعه موفق در گرو داشتن آموزش و پرورش موفق است. وشما به کشوری توسعه یافته و در حال توسعه تبدیل نخواهید شد مگر اینکه پایه های آموزش و پرورش خود را قوی کنید.
وی با بیان این مطلب افزود: آموزش و پرورش باید از درون خانه و خانواده شروع بشود. قطعاً آموزش و پرورش و دانش آموزی موفق خواهد بود که اولیاء دانش آموزان را هم بتواند به مشارکت در آورد.
در انتهای هدایایی که توسط ریاست اداره آموزش و پرورش داورزن بمناسبت هفته شورای آموزش و پرورش تدارک دیده شده بود به رسم یادبود به اعضاء شورا اهدا گردید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: