کد خبر: ۴۲۹۵
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۱
سبزوارنيوز/ تشریح جنایت روستای بجدن خواشد از توابع بخش روداب سبزوار به نقل از روزنامه ايران

این روزنامه این خبر در ستون شوک ویژه قرار داده و با تیتر «راز رد خون در قتلگاه زن تنها» می‌نویسد:

مردی از پشت‌بام خانه پدرش خود را به خانه پدرزن سابقش رساند و جنایتی خونین را رقم زد.این مرد كینه‌جو با قتل همسر مطلقه‌اش بنزین خورد تا بمیرد.

ساعت 11 صبح شنبه 14 بهمن‌ماه سال جاری ماجرای قتل مرموز زن جوانی به پاسگاه انتظامی آریان مخابره شد.

با اعلام این خبر تیمی از مأموران پای در قتلگاه در روستای بجدن سبزوارگذاشتند و با صحنه هولناكی روبه‌رو شدند. اعظم 26ساله غرق در خون روی زمین افتاده بود و دختر جوانی كه ماجرای قتل را به خانواده قربانی جنایت خبر داده بود در حالی كه با دیدن جسد غرق خون دوستش شوكه شده بود قادر به حرف‌زدن با پلیس نبود.

ماموران در گام نخست تحقیقات به سراغ خانواده اعظم كه در محل جنایت بودند رفتند و پدر اعظم در ادعاهایش به پلیس گفت: «دخترم بعد از 7 سال زندگی با همسرش حدود 20روز پیش به خاطر كتك‌كاری شوهرش از وی طلاق گرفته بود و در كنار ما زندگی می‌كرد تا اینكه امروز همه اعضای خانواده به مراسم خاكسپاری یكی از همسایگان رفته بودیم و اعظم چون به خاطر جدایی از همسرش در وضعیت روحی خوبی قرار نداشت در خانه ماند.

دوست اعظم وقتی از نبود دخترم در مراسم نگران شد به خانه‌مان رفت تا مریم تنها نباشد اما وقتی به خانه رفته بود با جسد اعظم روبه‌رو شده و به ما زنگ زد. باورم نمی‌شد دخترم كشته شده باشد. شوكه شدم. خودم را به سرعت به خانه رساندم و در راه با پلیس تماس گرفتم».

با اطلاعات به دست آمده ماموران در گام بعدی رد خون روی زمین را كه به سمت پشت‌بام رفته بود دنبال كردند و در ردیابی خون از پشت‌بام خانه به خانه پدر شوهر سابق مقتول رسیدند.

ماموران در بررسی خانه به شیشه بنزینی كه رد خون روی آن بود رسیدند اما اثری از عامل جنایت در خانه نبود.

پلیس در تجسس از همسایه‌ها پی برد كه «فریدون» 30 ساله ، همسر سابق اعظم با خوردن بنزین قصد خودكشی داشته كه همسایه وی را كه روی زمین بیهوش شده بود به بیمارستان واسه‌ای سبزوار رسانده​بود.

بنابه این گزارش، ماموران در تجسس‌های پلیسی عامل جنایت را در بیمارستان دستگیر كردند اما فریدون به خاطر مسمومیت قادر به حرف‌زدن نیست و تحقیقات پلیسی ادامه دارد. / پایان

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 سیدجلال حسینی پدر مقتوله مرحومه اعظم‌السادات حسینی اعلام کرده است که پس از جنایت هولناکی که بر سر خانواده‌اش آمده است، از روستای بجدن خواشد خواهد رفت.

وی که چندین دوره ریاست شورای اسلامی روستای بجدن خواشد و چندین سال هم فرماندهی پایگاه بسیج روستای بجدن را بر عهده داشته است، اکنون و پس از سال‌ها زحمت برای این روستا، از بجدن به شهر سبزوار عزیمت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ما از بجدن، وی که خواهان اشد مجازات برای قاتل (فریدون مروتی) است، جنازه فرزندش را در سبزوار به خاک سپرده است، چرا که به گفته خودش، دیگر تاب ماندن در این روستا را ندارد.

--------------------------------------------------------------------------------------------

نقل ماجرا از زبان اهالی روستا

ماجرا از این قرار است که فردی به نام فریدون مروتی که به تازگی از همسر خود جدا شده است، با ورود به منزل پدری همسرش(سیدجلال حسینی)، جنایت هولناکی را رقم زد. 

این فرد که از حضور مردم روستا در تشییع جنازه یکی از اهالی روستا آگاه شده بود، به طور پنهانی وارد خانه پدری همسر سابقش می‌شود و زمانی که همسر سابق خود(اعظم السادات حسینی) را تنها می‌بیند، با چاقویی که به همراه داشته است، به همسرش حمله می‌برد. 

شاهدانی که پس از قتل به محل جنایت رفته‌اند می‌گویند که « قاتل گویا ابتدا با چاقو دست و پای همسر سابقش را زخمی کرده و پس از آن پارچه در دهان مقتوله می‌کند تا صدای او بیرون از منزل نرود؛ پس از اطمینان از عدم انتشار صدا، قاتل در اقدامی شنیع، سر مقتوله را از تن جدا می‌کند».

 پس از قتل مقتوله، قاتل که به انواع مخدر (شیشه) اعتیاد داشته است، از پشت بام منزل پدر همسر سابقش فرار کرده و متواری می‌شود.

بنابر اطلاعات واصله خبرنگار ما، قاتل پس از فرار از صحنه قتل، با تماس به برادرش در تهران، اعلام می‌کند که همسر سابق خود را به قتل رسانده است. پس از اعلام این خبر، قاتل دست به خودکشی با مخلوطی از سم و بنزین می‌زند ولیکن فردی به نام «ف. ج» -از اقوام دور قاتل- وی را به بیمارستان می‌رساند و مانع از خودکشی قاتل می‌شود. 
در حال حاضر قاتل به جنایت خود اعتراف کرده و در آگاهی به سر می‌برد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۲۳
انتشار یافته: ۱۳
چلچراغ بجدنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۹
5
4
من خواهان این هستم که قاتل راهمانگونه که اعظم راکشته به سزای عملش برسانندوپدرقاتل اکبرمروتی رامحاکمه کنند (چلچراغ بجدنی)
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
3
4
امیدوارم همانطور که در مورد تجاوز و زورگیری حکم را سریعا اجرا کردند در این مورد وحشیانه هم بدون درنگ قاتل را به سزای عملش برسانند
افتاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
2
4
اخر انسان در خانه خودش هم نباید احساس امنیت کند لطفا با به دار اویختن مجرم این حادثه راه را بر دیگر کسانی که امنیت عمومی را بر هم میزنند ببندید
سید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۳
3
5
ازمسئولین میخاهیم هرچه زودتر به این پرونده رسیدگی کنن تا از رعب ووحشت مردم کاسته شود وحق مظلوم از ظالم گرفته شودوپدرش اکبر مروتی باید پاسخگو باشد
ر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۳
2
4
پول حروم خورده واسه همین قاتل بار اومده
اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۴
3
4
بنده از مسئولین تقاضا دارم که در مسائل خانوادگی دخالت نکنند
اکبر مروتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
3
5
باید روزی یک چوب برایش بتراشن تا قدر افیت را بداند برای دیگران درس عبرت شود اکبر خان مروتی حرم خوار بی همه مردم روستای بالا سر دهات می زدی آشنا داشتی حالا اشنات کجاست خداوند بر همه چیزآآشکار است
تاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
3
4
او را باید هر روز یه قسمت از گوشت بدنش راببرند و به پدرش نشان دهند تا خانواده او دیگر حرفی برای گفتن نداشته باشند.او یک قاتل سگ صفت است
ابراهیم
|
Germany
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۰
3
4
قاتل
اعدام باید گردد.
اپيامبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۱
1
5
بايد قاتل رااعدام كرد تا به عظايش برسد
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۰
1
4
بايد در هما ن محلي که اين کاروکرده اعدام شود
Gazell
|
Sweden
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
2
3
آی.. شومایانی که از فرهنگ "اعدام کردن" حمایت میکنید, آیا اینهمه اعدام و قصاص هایی که صورت گرفته و میگیرد, توانسته جلوی این جنایاتی را که هر روزه در جای جای این کشور پهناور صورت میگیرد را بگیرد؟ آیا فکر نمی کنید که این جنایات ریشه در فرهنگ ضد زنی دارد که وجود" زن" هرگز ارزش انسانی نداشته و مانند یک کالا با او برخورد میشود. چه پدران و برادرانی که خواهرهای خود را به جرمهای نکرده کشته اند و چه شوهرها یی که انتقام بی لیاقتی و بی کفایتی خود را از همسر خود گرفته اند! آخوندهایی که بالای منبر اراجیف به خورد مردهای اجتماع می دهند و بلایای آسمانی و بدبختیهای جامعه را از بد حجابی زنها میدانند. خوب مسلما ثمره این فرهنگ "ضد زن" بر میگردد به خودمان و دختران آینده این مرز و بوم. آیا فکر میکنید با "اعدام" یک آدم شستشوی مغزی شده و معتاد, می توان جلوی جنایاتی از این قبیل را گرفت؟ مسلما این اتفاق جدیدی نبوده و نخواهد بود, بنابر این بیدار شوید و در جستجوی عوامل این جنایات شوید و تنها به دیدن معلولات بسنده نکنید!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
0
6
سرش را ببريد