امام جمعه شهرستان داورزن:
امروز دشمنان به نام مسیح به اسلام اهانت می کنند

حجت الاسلام محمود مداحی با اشاره به ولادت عیسی مسیح گفت:در حدیث قدسی خداوند به عیسی می فرماید : ای عیسی به نیکوکار شادمان شو ، که رضایت من در آن است و بر گناه خود گریه کن ؛ زیرا گناهکاری زشت است و آنچه را دوست نداری ، با تو رفتار شود ، خود نیز با دیگران رفتار نکن . وی در ادامه افزود: ای عیسی مسیح نیم نگاهی به جهان بینداز . امروز به نام تو و راه تو ، به توحید و به اسلام توسط مسیحی ها و یهودی ها اهانت می شود.

خطیب جمعه داورزن گفت: امروز خون شیعیان و مسلمانان و امت اسلامی به دست عوامل استکباری مسیحی و یهودی در سرزمین ها ریخته می شود.

وی ادامه داد:امروز تخم نفاق و تفرقه توسط مسیحی نماهای زمان در جهان اسلام به وجود آمده است و مسلمانان باید بهوش  باشند که یهود و نصرانی هیچ وقت دوست مسلمانان نخواهند بود.

مداحی با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی گفت:عدد واژه اربعین بسیار مقدس است ، عدد کمال عقل است.

امام جمعه داورزن با اشاره به شب یلدا ابراز داشت:یلدا بلندترین شب سال در نیم کره شمالی زمین است و ریشه سریانی و بمعنای ولادت است .

وی افزود:در خراسان و در تمام ادوار تاریخی ، شب چله یا چله نشینی بکار رفته ، شب چهل چراغ هم گفته اند.

وی در ادامه گفت: اسراف نکنید و بیاد خدا باشید و چه زیباست یک شب طولانی عبادت کردن ،یادخدا بودن و همیشه پاک بودن تا از سختی دوره طولانی عالم برزخ کاسته شود.

خطیب جمعه داورزن در ادامه مباحث قبل خود پیرامون رزق وروزی گفت: یکی ازراههای جلب و افزایش روزی ازدواج است و خداوند وعده گشایش و بی نیازی را به زوجین داده است.داورزن نیوز